CboxTicon.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CboxTicon.com

Forum ini masih dalam pembinaan.. Harap maklum.. (Peng-renovation-an aka naik taraf forum sepenuhnya bermula: 8 Disember)

HomePortalLatest imagesRegisterLog in
Forum sedang dinaik taraf

~ Anda Mampu Mengubahnya..

Go down 
teriyeri
ming_ming
rinoa1812
El_Chupacabrä
8 posters
AuthorMessage
El_Chupacabrä
Bumblebees
El_Chupacabrä

~ Anda Mampu Mengubahnya.. Empty
PostSubject: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeThu Aug 20, 2009 12:59 pm

assalamualaikum...

topik ni utk korang kongsikan benda yg korang nak buat, tapi blom dpt buat atau asik terlupa nak buat atau masih berusaha nak buat Laughing ..harap2 kuat la sikit azam nak ubah tu kan Basketball

mcm aku nak :

pakai jam tangan
- aku jarang bawak jam tgn, tapi mmg byk kali nak tau masa..merata aku carik jam sampai masuk kedai..kan payah tu..nak beli la satu..dulu punya dah rosak

bawak duit syiling
- benda senang je tapi aku asik terlupa nak bwk duit syiling..kengkdg org tanya ada syiling tak? baru la aku teringat..haha..

- nak beli air kat vend machine pon tak dpt Sad ...kot barang tu harga rm 5.10 ke contoh terpaksa bagi 6 inggit..nak beli gula2 pon jadi malas..

minum air
- aku jarang minum air..patutla aku slalu loyar buruk blur agaknya..kurang oksigen dlm darah..

tgk duit baki
- aku jarang tgk duit baki kalu beli barang..brapa yg tokey tu bagi aku terus masuk kocek je..kot2 berlebih ke terkurang aku taktau..apa punya perangai la..

tu je la dulu..

Last edited by El_Chupacabrä on Wed Sep 02, 2009 12:20 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
rinoa1812
Autobots
rinoa1812

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeThu Aug 20, 2009 2:46 pm

nak buat n xdapat buat yek??

jam tu samele..aku just beli..tp xpakai..bape byk jam dah..hahaha but bukan jam saje leh kata byk gak le..contoh terdekat gundam, beli n just tersimpan dlm kotak je..same gak ngan game..aku beli then xmain2..huhu byk betul aku membazir rupanye selama ni

tgk statement cukai hujung tahun..mak bapak ne pegi duit aku..haha keje br 6 bulan..tp sudah kena cukai n tgk simpanan..adess ckitnye..

aku akn cube merubahnye supaya tdk membazir "sgtle" hahaha
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeThu Aug 20, 2009 10:12 pm

ubah yer..

1. ak nk ubah selere mkn ak
kalo ak g mkn ngn member2 ke, family ke, sape2 la, mesti ak order nasik grg paprik + sirap limau.. xde menu len.. member2 pn nyampah tgk.. ad skali 2 pak teh ak siap perli lg "nk nasik grg paprik la 2".. terkedu ak.. kalo kuar mkn tym kat u, mmber ak lak perli "xyah la tgk2 menu die bg 2, cm kitorg xtau je ko nk oder pe".. tp ak ad niat nk ubah, cume lom kesampaian.. td pn ak sggp redah ujan, g kdai kat umah ak, bunkus nasik grg paprik ngn sirap limau LAGI.....

2. ak nk ubah habit ak yg malas tgk fon
salu kne marah ngn family/kwn2 sbb dorg msj ak xsdr.. skrg ok sket, dlu teruk sgt.. kdg2 smpi ak kuar umah g melepak pn ak xbwk fon.. tepakse la gne pablik fon.. namun, selepas samsung slide ak ilang, kini ak sdg menggunakan nokia 6610 (yg layak anta muzium), maka bertambah malas la ak nk tgk fon

3. tanak kemas umah sgt (seyes k)
dek kerane tabiat ak yg ske kemas umah, ak dpt rasekn org len semakin malas dan hanye bergantung harap kat ak.. maka, ak nk berubah demi kebaikan kuarge ak.. terutamanye demi abg ak yg stoking die pn malas cr sndr, nk gak tnye ak..

4. nk buli ank buah ak
oleh krn asik die je buli ak, maka ak rase xadil la kn, rase tertindas.. ak berazam pasni kalo die bertandang je ke rumah ni, scr otometik, mode membuli ak meningkat.. siapla die.. ngehngehngeh

erm, kalo de pape tambahan, ak letak lg
Back to top Go down
ming_ming
Wheelie
ming_ming

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeFri Aug 21, 2009 11:21 pm

aku nk ubah..
1.xnk rajin sgt..
time pi umah org..aku mesti nk tolong org..pas mkn basuh pinggan..aku mls sebenarnye..tp aku wat gak..
erkk..ikhlas ke tak tu ek?
hehe..entah ek..sbb da terbiase...pasni nk dok aje..leh x?hahahaha...

2.nak bace buku..
asal pulang ke rumah..aku mls nk bace..sbb ade manyak bende nk wat..kemas umah la..basuh pinggan la..masakla..ape la..itula inila..

3.nk kurang kan rase marah..
aku nk xnk marah2 da..tp kadang2 terlepas gak..
Back to top Go down
teriyeri
Bumblebees
teriyeri

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeSat Aug 22, 2009 4:36 pm

hehehe aku nk kuar skang, tp best tul ngadap tenet...
Back to top Go down
Michael Eman
Starscreams
Michael Eman

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 1:12 am

pe yg aku nk ubah ye?

-taste aku
rai cakap aku high taste sgt..lol takut karang dpt awek poyo2 sbb cerewet sgt.. so aku nk ubah biar aku xdela memilih sgt.. xde nk yg stok yvonne strahovski dh.. stakat juliana evans cmtu je.. Razz
Sekian.. The one and only,Michael Eman Leto..
Back to top Go down
http://www.30secondstomars.com
Guest
Guest

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 7:00 am

kalo stakat nk turunkn stended tahap juliana evans 2, secebeis sgt.. tp xpe.. at least ko bersedia nk ubah

ekceli eman, bttr kalo ko tak expect pape.. i mean xharapkn pape.. so dat ko lebih terbuka dlm membuat pilihan

sbb ble ko diman sumthg, tendency utk ko cr yg menepati ciri2 2 da menutup minda/sko pemerhatian ko pada mnde yg diluar minda

berbelit ke ak cakap??
Back to top Go down
Michael Eman
Starscreams
Michael Eman

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 3:51 pm

ok mekaseh konseler..hehe ntah la.. aku igt aku hensem sgt kot tu psl nk awek stok juliana evans.. Razz
xtau la nk ckp tp mmg expectation utk awek aku=org lawa2,hot..hehehhehehe skrg aku try nk ubah.. tgk org sume same je.. Rolling Eyes
Sekian.. The one and only,Michael Eman Leto..
Back to top Go down
http://www.30secondstomars.com
Guest
Guest

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 6:16 am

ak nk ubah susun atur kat umah ak la... sbb ak rase tikus2 da mule hapal selok belok umah ak... xley biarkn berlarutan... nnt dorg wat secret tunnel lak... bahaye utk seisi kuarge ak
Back to top Go down
teriyeri
Bumblebees
teriyeri

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 11:32 am

aku... nk beli bj... lots of it sbb bj2 aku dh bertahun tak ganti. sok2 nk pindah umah takkan nk bwk bj buruk kan? tp.. mlsnya nk shopping... apsal la adik aku suka sgt shopping bj.
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 1:40 pm

teriyeri wrote:
aku... nk beli bj... lots of it sbb bj2 aku dh bertahun tak ganti. sok2 nk pindah umah takkan nk bwk bj buruk kan? tp.. mlsnya nk shopping... apsal la adik aku suka sgt shopping bj.

kalo ko malas, ko ukur saiz ko siap2.. ko bg duet kat husna.. ko suh die shoppingkn.. ehehehee.. kalo nk sure lg, suh die mms/3g je baju yg die pilih 2...

kini segalanya dihujung jari anda
Back to top Go down
teriyeri
Bumblebees
teriyeri

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeSun Aug 30, 2009 12:24 am

kalu dia beli stok kecik2 le, dia kecik dr aku huhuhuhu.....

takpe.. aku berjaya abis dkt 100 td k giant heheheh
Back to top Go down
Miss U.A
Wheelie
Miss U.A

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeWed Sep 16, 2009 2:41 am

erm...byk sgt negatif dlm diri aku nih...so byk la jugak yg aku nk ubah sgt...

1. Nak senyum slalo - org suke ckp muke aku seyes sgt...taknak senyum! nak2 kalo aku tgh hangin...lagi dasyat muke aku...iye ke??? hurmmm yela kot...aku pown tak perasan..

2. Suka nangis - aku rase mcm aku nih da ckup kental dlm sume hal tp kekadang certain2 hal pun leh wat aku nangis....even bnd tuh kecik je...especially hal yg melibatkan org2 yg aku syg cm femili, bf aku n membe2...(kalo la leh ubah jd robot ke best gak...takyah de perasaan langsung..hahhaaa!)

3. Kuat merajuk- nih paling aku benci skali...tp perangai nih la yg paling aku tak leh buang...aku slalo je majuk2 ngn mak aku...kene tego sket mule majuk..pastu mogok tak mkn 2-3 ari...aku ley rase yg mak aku pun da fedap ngn aku tp ape leh buat..aku kan anak die... Crying or Very sad

4. Suke jerit - hahhahaa! asal gado ngn adik2 aku je mesti nk jerit...abes sekampung dgr sore aku...da mcm org gile!

Sume perangai2 nih aku nak ubah...think +ve, n senyum sokmo....tp ntah bile bole tercapai agaknye..takley nk letak target la...
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeFri Sep 25, 2009 12:38 pm

ak nk tuka(ubah) propesen la ingt... tanak kje lukis pelan, ak nk jd ckgu sekolah.. sekolah teknik.. mengajar lukisan kejuruteraan.. amacam? mengancam?
Back to top Go down
El_Chupacabrä
Bumblebees
El_Chupacabrä

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeSat Sep 26, 2009 2:36 pm

assalamualaikum...

my fav subject..hahahaha...LK ngan geometri..syok wo lukih2 tu..bab ortograpik la paling best..hehe
Back to top Go down
nkarul85
Wheelie
nkarul85

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeSat Oct 24, 2009 3:41 am

kalo boleh aku nak ubah
jadi tinggi... dalam member2, kalo la paling kemetot+tembam hehe
Back to top Go down
croatoan
Wheelie
croatoan

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitimeThu Oct 29, 2009 8:06 pm

aku nak berubah jadi pekerja yang rajin... selalu mengular aje..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: ~ Anda Mampu Mengubahnya..   ~ Anda Mampu Mengubahnya.. Icon_minitime

Back to top Go down

~ Anda Mampu Mengubahnya..
Back to top 
Page 1 of 1