CboxTicon.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CboxTicon.com

Forum ini masih dalam pembinaan.. Harap maklum.. (Peng-renovation-an aka naik taraf forum sepenuhnya bermula: 8 Disember)

HomePortalLatest imagesRegisterLog in
Forum sedang dinaik taraf

Sudut perbincangan masalah

Go down 
Michael Eman
El_Chupacabrä
Admin
rinoa1812
ming_ming
teriyeri
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
El_Chupacabrä
Bumblebees
El_Chupacabrä

Sudut perbincangan masalah - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 10, 2009 6:04 pm

assalamualaikum...

ye kena jaga pertuturan..tak kira la menda lawak/bergurau skalipon..takut org salah paham..walaupon kita takde niat nak sakitkan hati org..elok fikir dulu seblom ckp..hehe Very Happy
Back to top Go down
teriyeri
Bumblebees
teriyeri

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeSat Sep 12, 2009 10:14 am

yaa.... biasanya kalu berkasar tandanya dia selesa ngn kita...

mcm cth: bile gelak2 pastu ada pulak yg bg komen yg kureng skit otomatik kita akan balas, "bab1 la" or "cam celaka" ngn kwn2 yg sekapal je boleh. bila guna ayat2 mcm tu sume phm yg kita pun bergurau kasar gk... n kita tak bermaksud nk sumpah dia mcm tu. so let by gone b by gone.

namun ada sesetengah org cepat sentap. tandanya dia mmg tak leh ngam ngn kita. tngu ms je nk bertekak tu.
Back to top Go down
teriyeri
Bumblebees
teriyeri

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeSat Sep 12, 2009 10:17 am

Are-Miey_MoeJar wrote:
masalah aku skang.....gastrik da mule menyerang.....
waarrggghhhhhh....saket perut nih... Mad

aku pun sama... dh 2 minggu aku thn. br aku tau sakit gastrik mmg tak best. tp mcm hebat lak aku ada gastik hehehhe.... aku tak penah kena sebelum ni heehe...
Back to top Go down
Miss U.A
Wheelie
Miss U.A

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 5:05 pm

hahhahaa...ape hal ko leh rase cm hebat lak teri bile kene gastrik tuh....hahhahaa!

ermmm..tak abes lg ke cite psl budak johor bergurau kasar nih....
bg aku...takde la cmtuh pown...certain2 org je...takyah la budget smpi satu negeri...sian johor...tak psl2 kene cop gitu...lg pun cara org skang kan suke main lepas je bile bercakap include aku gak!
sng ckp...sume org buat silap...
budak kdh sendiri kalo gurau lagi kasar ape....bhs2 mencarut agak 'mengerikan'.....aku yg stay kdh ni pun naik seram...
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 5:30 pm

ak ade pertanyaan

knp ade org ske cakap xabes?
Back to top Go down
Miss U.A
Wheelie
Miss U.A

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 5:38 pm

ko ckp sape rai??? aku ke....??? erkkkk....
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 5:40 pm

erk... bkn ko la... xde kne mengene... bkn pasal johor... juge bkn gastrik...

ak tnye ni... jwb ler...
Back to top Go down
Miss U.A
Wheelie
Miss U.A

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 5:48 pm

owhhh ye ke...hahhahaa..

ok bg aku...rasenye org yg ckp tak xabes nih maybe tetiba tgh ckp idea die abes kot...so die tak dpt nk abeskan ckp die tuh...

tak pown tengah2 ckp tuh tetiba rase saket jantung ke...nk buang air ke...yg membantutkan percakapan die...

hahhaha..rasanye la...

lagi senang ko nk tau better ko tny sendiri org tuu....cepat n tepat jwpn yg ko bakal dpt nnt..ahaks!
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 5:52 pm

ooo... ataupun die distracted by sumthg else.. or maybe sum1..

ekekekekke... tengkiu kakak miss
Back to top Go down
Miss U.A
Wheelie
Miss U.A

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 16, 2009 12:50 am

agaknye cm tuh la kot....tak pown mmg cara die cmtuh...hahhahaa!

p/s: akak???? errrkkkk...jatuh saham aku! Rolling Eyes
Back to top Go down
Miss U.A
Wheelie
Miss U.A

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 16, 2009 11:26 am

Salam....

Aku de prob sket psl aku ngn bf aku yg da lm aku pendam ni...85% ampir sama jalan cite ngn rino n gf die..
Ekceli mls da nk cite tp aku nk dgr pndapat korg so aku share jugakla bnd ni k..

Aku ngn bf aku nih da 5 thn knl but since 2yrs ago kitorg ade mslh sket...
Aku taktau nk salahkan sape dlm hal ni...tp ape yg aku nmpk sejak die further wat degree nih keadaan cm da berubah...aku tak rase wujud org ketiga dlm hal ni coz aku tau die cmne..(wallahualam kalo blkg kite die nk buat kan...)

Ape yg aku rse skang hubungan kitorg cm da 'tawar'...kalo org ckp kalo bercinte kene ade giv n take...tp aku rase aku je yg GIVE kot...
Yg aku rase pling takley blah tuh bile aku tny knp kite cmni..die ley jwb 'Knp...kite jd ape skang??' die mcm tak sdr ape yg berlaku skang ni...
Dr ape yg die bgtau setelah aku desak, die ckp stress ngn studi..exam, esaimen bla2....

Tp utk info korg da SETAHUN kitorg tak jumpe...da SETENGAH TAHUN kitorg tak on phone...n 3BULAN kitorg tak msg...rase2 kalo bf/gf korg buat korg cmni ley terima tak???
Studi smpi TAK ADA MASA LANGSUNG utk gf....(ms awal declare dulu pun studi gak...tp okey je kol..bukan stakat tiap2 mlm tp bergayut smpi tak tido...knp skang nk kol 2-3 min pun da tak boleh????)

InsyaAllah, next year die fly gi oversea further wat master...masa tuh lagi aku taktau nasib aku cmne...silap2 aku je setia..die bwk blik bini omputih ms tuh..hah, lagi haru aku nnt!

Aku dah praktik mcm2 cara2 tp keadaan ttp tak berubah. Aku try ikot rentak die sbb aku taknak die kata aku paksa2 die....tp mslhnye ati aku lak yg tak tenteram...asyik pikir die...kalo leh buang..mmg aku nk buang!

Nak ajak kawen, duet pun takde lg...yela student kan....(most important kitorg msg2 tak ready ke arah tuh lg..)

Last July lepas, die tetiba msg n aku reply cm biase...romantik cm awal2 declare dulu...ms tuh aku ckp gak, pliss la pasni jgn buat mcm nih lagi...n die pun dah iyekan hal nih...tp tetiba jd blik...smlm br send msg wish gudnite tp aku tak reply pown... Sedey bile pikirkan nasib aku cmni...org cari kita bile nk je...bila taknak, tinggal cmtuh je...cm takde nilai langsung kan...

So, korg rs ape patut aku buat....BERDIAM DIRI je cm skang atau BUAT APE YG PATUT???? Ke REDHA JE NGN QADA' N QADAR yg tertulis kat diri aku nih...Skang nih aku tgh cr jln cmne nak tahan die jgn fly nyear...huhuuuuu....aku taknak buat silap bile aku dah decide nnt...plisss kengkawan...aku buntu sgt2!
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 16, 2009 2:51 pm

erm...ssh gak masalah ko ni... masalah skrg ialah ko sndr xtau ape sbb die jadi cm2... sameda die btol2 stress atau ape2 lain

ak xtau la org lain, tp pada ak, pengalaman 4thun jadik studnt, kalo ak stress, lagi la ak cari org plg rapat utk kongsi masalah ak, bknnye lari

kitorg pn xknl bf ko jenis cemane.. tp ko konfem mnde ni xde melibtkn org ketiga? sbb kalo ad, u bttr walk away beb...

adekah bf ko jenis workaholic? kne tgk gak tuh... layanan die kalo ko rase curiga, bttr find out

bab kontek tu, ak rase mmg XPATUT.. bukan la nk suh 24 jam lapor diri.. cumanye kalo die rase nk buat cmtu, baik la xyah ade awek.. duk sorg2 dlm gua

kontek sgt penting utk kekalkn hubungan... bahaya kalo da lame xkontek cmtu... totally strangers nnt lame2
Back to top Go down
El_Chupacabrä
Bumblebees
El_Chupacabrä

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 16, 2009 7:33 pm

assalamualaikum...

nampaknya mcm miss yg byk fikir mcm2 nih...langkah terbaik bak kata rai bttr find out...sebab kalu asik curiga tu buat sakit kepala je..apa yg kena, apa yg tak kena ko akan tau la nati..dan langkah seterusnya dpt diambil...kontek balik ke, bincang ke, walk away ke..apa yg sesuai Smile
Back to top Go down
Miss U.A
Wheelie
Miss U.A

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 16, 2009 10:31 pm

ok...sket lg info....die nih sorg yg pendiam...tak suke tego pompuan...(dulu aku yg proposed mamat nih....setahun stgh tunggu nk declare...mahal nk mampos..huhuuu). workholic??? yes he is! die lebih utamakan femili, studi, kwn2...pastu baru aku...ceis, aku rating last skali...dem!

tp walaupown aku ckp die tak mungkin ade org lain...tp sket sbyk curiga tuh ttp ade...based on xperience aku yg dulu...

mcm aku ckpla...da mcm2 aku try utk pulihkan blik tp bnd ttp sama...bila aku tny dia taknak jwb..aku pujuk pown tak jalan...nak diskus lg la tak dapat...abes ape lg yg aku mmpu buat??? sume jammed...

kdg2 aku pikir maybe aku diam lg baik..tp cara mcm tuh pown sbnrnye tak boleh ilang stress aku sbb asyik ingat die...

skang ni berdoa dah...usaha pun dah...cume petunjuk je tak dpt lg....

apepown thanks rai n maya atas pendapat korg.....
Back to top Go down
teriyeri
Bumblebees
teriyeri

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 8:38 am

hem....

aku dh bc n teliti permasalahan ko ni. apa yg aku dpt kenal pasti ialah perasaan insecure ko dn komitmen.

aku pernah lalui perkara yg sama, n alhamdulillah turn out kitorg akan ke jinjang pelamin tak lama lg.

dlm kes ni kira giler sbr ko tak berhubung dlm jarak ms yg lama.

aku ada beberapa persoalan utk ko.

1 - Berapa jarak rumah dia ngn rumah ko?
2 - dia blaja di mana?
3 - biasanya siapa yg cr siapa dulu?
4 - berapa jarak umur ko dengan dia?

aku perlukan jwpn utk 4-4 soalan ni dulu br aku leh beri jwpn yg mungkin ko leh pk utk selamatkan hubungan ko.
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 8:44 am

selalunye, pasangan yg umor jauh brbeza ni akn survive ke? sori mencelah sket... ak pn menanti jwpn miss..
Back to top Go down
teriyeri
Bumblebees
teriyeri

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 8:48 am

hem... ikut pengalaman aku... dlm 3x (je) couple... hanya 1 je yg bertahan lama hahaha!!!

aku pernah dpt sebaya, beza umur 1 tahun (si lelakinya muda) yg tua beza 4thn tak bertahan lama. (tp skandal byk la... nk msukkan skali ke? heheh)

yg skang ni pun beza cuma 3 thn je ngn aku (dia tua 3thn la) apa yg aku phm ialah bukan usia tu yg menjamin. tp ia boleh membantu. dan komunikasi yg penting, malah terpenting skali dlm mana2 hubungan pun.
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 8:53 am

wahh teri.... byk skendel ye... ekekkekee

cm abg ak muda 4thun dr wife die.. tp ok je ak tgk, sbb abg ak nmpk cm same baye je ngn akak ipar ak.. samada abg ak nmpk tua atau bini die nmpk mude...

erm...thanks
Back to top Go down
Miss U.A
Wheelie
Miss U.A

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 10:21 pm

teriyeri wrote:
hem....

aku dh bc n teliti permasalahan ko ni. apa yg aku dpt kenal pasti ialah perasaan insecure ko dn komitmen.

aku pernah lalui perkara yg sama, n alhamdulillah turn out kitorg akan ke jinjang pelamin tak lama lg.

dlm kes ni kira giler sbr ko tak berhubung dlm jarak ms yg lama.

aku ada beberapa persoalan utk ko.

1 - Berapa jarak rumah dia ngn rumah ko?
2 - dia blaja di mana?
3 - biasanya siapa yg cr siapa dulu?
4 - berapa jarak umur ko dengan dia?

aku perlukan jwpn utk 4-4 soalan ni dulu br aku leh beri jwpn yg mungkin ko leh pk utk selamatkan hubungan ko.

sorri lmbt reply...
ok aku akan jwb sume soalan2 yg ko bg tuh....

1. Nk agak dlm km aku taktau tp kitorg sama2 zon utara (aku:kdh - dia: png)..adalah dalam 2jam masa nk pegi umah die...tp sbnrnye umah die pun aku taktau kt ner...die tak pnh bwk aku jumpe femili die pown..

2. Skang die studi kat uniKL...so kt kl la kan...aku still kat kdh...

3. Biasa aku yg cari die...dulu sama2 cari la..tp sejak jd mcm ni aku yg byk cari die...tp kalo die tak perlukan aku...aku kol ke msg ke mmg takkan jwb punye..sbb tuh aku da fedap nk kol/msg die dlm 4-5 bulan nih...da leh agak mesti tak berjawab kan...

4. Beza umo kitorg setahun....aku lbh tua...

p/s: dating2 nih sejak 5tahun kitorg knl pown mmg takde sgtla...bule kire sgt bpe kali kuar...tahun ni takde rekod lg...huhuuuuu.....

Crying or Very sad Crying or Very sad
Back to top Go down
rinoa1812
Autobots
rinoa1812

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 29, 2009 9:00 pm

huhuhu..aku pun xtau nak komen..sbb aku pun 2X5 gak..hahaha..btw miss aku harap ko byk bersabar k..
tuhan sentiasa ade utk ko..bykkan berdoa..n yg penting ihktiar n tawakal..

aku penah rs..pedih mmg pedih la..but skang aku rs mcm dah better ckit..mybe lepas aku meraung sepuas2nye dlu..n bebaskan ape yg ade dlm otak aku ni kat family aku..ntahle..tetiba cam ade 1 magik yg buat aku ok la..hahaha..mybe doa dr ibu bapa juga byk membantu kut..
Back to top Go down
Miss U.A
Wheelie
Miss U.A

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 30, 2009 11:48 am

thanks rinoa....takpela...aku accept jela ape yg dah tertulis..syabas buat ko sbb dah berjaya kuar dr zon kesedihan tuh....
Back to top Go down
ming_ming
Wheelie
ming_ming

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 30, 2009 12:31 pm

bile cmni kan..
pompuan aje yg dok pikir masalah ni..
yg laki rilek aje..
asal pompuan je yg rase sedih bgi nak rak sume..
tp laki tu cm wat deeeekkkkk aje!
hampeh tulla!
Evil or Very Mad
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 30, 2009 9:56 pm

xkesah la laki ke pmpn yg rase.. tp yg penting, mmg salu cmtu...

akn ad 1 pihak yg meraung merayu2 utk kembali... manakala pihak 1 lg aggp cm tade pape je yg jadi

semestinye benci kalo kite jadi pihak yg meratap sedih tuh...
Back to top Go down
Miss U.A
Wheelie
Miss U.A

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeWed Oct 07, 2009 4:08 pm

close la topik mslh cinta tuh....

lg baik pikir diri sendiri....
Back to top Go down
croatoan
Wheelie
croatoan

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 1:05 pm

disini rupanye korang kongsi masalah......masalah aku sekarang ialah macam mana nak ekjas ex aku balik.......setakat nie kalau aku mesej, die masih reply........aku harap hati dia lembut la nanti.........
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Sudut perbincangan masalah   Sudut perbincangan masalah - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down

Sudut perbincangan masalah
Back to top 
Page 3 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Sudut Haiwan Peliharaan